Oświadczenie: Loty testowe RPAS w Krakowie w celu sprawdzenia potencjału na rzecz poprawy jakości powietrza

W związku z informacją o rzekomym rozbiciu bezzałogowego statku powietrznego opublikowaną przez RMF24 w dniu 13.02.2017 przedstawiamy poniższe oświadczenie.

W dniu 13.12.2016 w koordynacji firmy Novelty RPAS z Urzędem Miasta Kraków, Strażą Miejską oraz ArcelorMittal Poland odbyły się zaplanowane loty nad Nowohuckim Obszarem Gospodarczym. Czytaj dalej „Oświadczenie: Loty testowe RPAS w Krakowie w celu sprawdzenia potencjału na rzecz poprawy jakości powietrza”

High Flyers na zawodach Air Cargo Challenge

Koło naukowe High Flyers Politechniki Śląskiej w dniach 7-9 sierpnia bierze udział w międzynarodowych zawodach Air Cargo Challenge 2015 w Stuttgarcie. Zawody polegają na wykonaniu lotów konkursowych Bezzałogowymi Statkami Powietrznymi, zaprojektowanymi i wykonanymi przez zespoły studenckie, wraz z możliwie największym obciążeniem. Czytaj dalej „High Flyers na zawodach Air Cargo Challenge”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego ogłasza konsultacje

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dostrzega ogromny potencjał wzrostu branży bezzałogowych systemów latających, w tym możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. W związku z tym EASA i Urząd Lotnictwa Cywilnego zapraszają do konsultacji dotyczących ram prawnych w zakresie bezpiecznego wykonywania operacji dronami w europejskiej przestrzeni powietrznej:
http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/3787-konsultacje-publiczne-easa-dotyczace-ram-prawnych-operacji-bezzalogowymi-statkami-powietrznymi

Ogar na targach Survey India, 5-6 sierpnia

Serdecznie zapraszamy na targi „Survey India 2015”, które odbędą się 5 – 6 sierpnia w Park Plaza, Bengaluru w Indiach. Podczas targów będą Państwo mogli zapoznać się z możliwościami systemu OGAR oraz dowiedzą się Państwo w jaki sposób przetwarzać dane z UAV. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest pod linkiem