Firma

Spółka Novelty RPAS specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych zdalnie sterowanych statków latających do zastosowań cywilnych oraz policyjnych. Rozwiązania klasy przemysłowej, które oferujemy pozwalają w sposób zautomatyzowany, wydajny i przyjazny dla środowiska:

  • zmniejszyć koszty działalności operacyjnej,
  • skrócić czas wykonania czynności, kiedy to niezbędne,
  • poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy ludzi,
  • pozyskać dane wyższej dokładności, których nie można lub trudno jest otrzymać innymi metodami,
  • gromadzić obiektywne informacje,
  • wykonywać operacje z dowolnego miejsca (bez udziału infrastruktury lotniskowej lub specjalnego lądowiska),
  • generować oszczędności w kosztach eksploatacji w porównaniu do załogowych statków powietrznych.

Firma Novelty RPAS to przede wszystkim ludzie – pasjonaci, zaangażowani i oddani swojej pracy, zawsze gotowi służyć pomocą i wsparciem swoim klientom. Nasz zespół składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstruowania oraz eksploatacji bezzałogowych platform latających. Dzieląc się ich kompetencjami, wiedzą i talentem, zapewniamy naszym klientom rozwój i współpracę, opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Nasze doświadczenie to źródło sukcesów naszych klientów a bezpośrednia współpraca z nimi, pozwala nam tworzyć innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania.

Nasza misja

Tworzymy technologie pozwalające poprawić szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zredukować niekorzystny wpływ człowieka na środowisko. Promujemy polską myśl techniczną jak również, wspieramy młodych inżynierów w rozwoju ich kariery. Pomagamy ludziom przekraczać bariery nowoczesnych technologii i czerpać radość z realizacji swoich pasji.

Wizja firmy

Wyznaczamy światowe standardy w sektorze bezzałogowych systemów latających. Nasze produkty są dopracowane, możliwe do zastosowania w każdych warunkach budząc zaufanie. Tworzone rozwiązania są przyjazne oraz intuicyjne w obsłudze.
Rdzeniem firmy jest zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów gotowych sprostać najbardziej ambitnym wyzwaniom. Cechujemy się zaangażowaniem i sumiennością oraz zawsze dotrzymujemy obietnic. Budujemy trwałe relacje biznesowe. Realizacja projektów zawodowych jest kontynuacją naszych pasji.

Nasze wartości

Badania i rozwój

Jesteśmy zafascynowani tym, jak technologia zmienia życie ludzi dlatego też, chcemy brać w tych zmianach udział, poprzez nieustanne prowadzenie badań i projektów rozwojowych, dzięki którym  elastycznie  reagujemy na zmieniające się potrzeby rynku.

Realizujemy prace badawczo-rozwojowe oraz wdrożeniowe w zakresie poprawy bezpieczeństwa i osiągów, konstrukcji nośnych i mechanizmów, układów elektronicznych, głowic optoelektronicznych, autonomicznych metod sterowania, źródeł zasilania oraz systemów napędowych. Efekty prac badawczo-rozwojowych znajdują zastosowanie zarówno w naszych produktach seryjnych, jak i w rozwiązaniach realizowanych na specjalne zamówienie.
Chętnie angażujemy się w realizację nowych wyzwań, stawianych nam przez Klientów w zakresie bezzałogowych systemów latających lub technologii powiązanych. Doceniamy doświadczenie naszych Klientów i pragniemy razem z nimi się rozwijać. Rozumiemy, że sukces naszych Klientów jest także sukcesem Novelty RPAS.

Informacje niejawne

Firma Novelty RPAS spełnia wymogi wynikające z postanowień ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych w odniesieniu do ochrony informacji niejawnych o klauzuli „Zastrzeżone”.

Novelty RPAS – zwrot “Novelty” reprezentuje nowość, unikalność, źródło nowej jakości i świeżości oraz współdziała z wizją firmy, która motywuje nas do ciągłego doskonalenia w celu podnoszenia światowych standardów w sektorze bezzałogowych systemów latających. Natomiast “RPAS” to oficjalny, międzynarodowy skrót o rozwinięciu “Remotely Piloted Aircrafts Sytems” oznaczający “systemy zdalnie sterowanych statków latających” który precyzyjnie określa naturę systemów bezzałogowych.
Zwrot “RPAS” ustanowiono w związku z pracami nad integracją systemów bezzałogowych w europejskiej przestrzeni powietrznej. W codziennym użyciu skrót “RPAS” bywa stosowany zamiennie z “UAS” (ang. Unmanned Aerial Systems), „UAV” (ang. Unmanned Aerial Vehicle) lub potocznie “dronem” i „bezzałogowcem”.